Haber

AK Parti İzmir Milletvekili Çankırı Kılıçdaroğlu’na tepki gösterdi

AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Kırılgan Çankırı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “gemiyi güvenli bir limana götüreceğimi herkes biliyor” açıklamasına, “Sayın Kılıçdaroğlu, gemiyi Ankara’da sel sularından mı geçireceksiniz yoksa yüzdürecek misiniz? İzmir’de açmadığın Körfez’den limana yelken açıyorsun, yanaşacak mısın?” sorusuna yanıt verdi.

AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim sonrası ilk grup toplantısında “Gemiyi güvenli bir limana götüreceğimi herkes bilsin” sözlerine sert çıktı.

14 ve 28 Mayıs seçimlerinde vatandaşların gerekli cevabı sandıkta verdiğini hatırlatan Çankırı, muhalefeti ‘batan gemi’ olarak nitelendirdi. Çankırı, “Son seçimler başarımızın tolere edilemeyeceğini gösterdi. Meclis toplantılarında yol arkadaşlarımızı tahrik ederek tansiyonu artırıyorlar. Hazımsızlık çok büyük. Bu yüzden nerede nasıl konuşacaklarını şaşırmış durumdalar. Bu ülkenin hocaları da köylüleri de apaçık ortada. alay edildi.Yıllardır bu ülkede muhalefet cephesinde hep yenilen taraf oldular..Son seçimlerde sandıktan batık olarak çıktılar.Limana nasıl yanaşsınlar?” söz konusu.

Çankırı, CHP yerel yönetimlerinde gönül ve hizmet belediyecilik anlayışından yoksun olduğunu savunarak, Ankara’da yaşanan sel felaketini ve İzmir Körfezi’nde yaşanan kötü koku sorununu hatırlattı. Çankırı, “AK belediyesini bir an önce İzmirlilerle tanıştırmak istiyoruz çünkü bu şehir artık ‘yeter’ diyor. Yarım kalan dereler İzmir Körfezi’ni kirletiyor. İzmir’in en büyük sorunlarından biri. yağmur suyu ve lağımların ortada olması hem sele hem pis kokuya sebep oluyor.Ankara sel sularında yüzen evlerin neredeyse kullanılmaz hale geldiği görüntüleri olan bir başkent mi?Kılıçdaroğlu acaba gemiyi Ankara’daki sel sularından mı geçireceksin İzmir’de temizlemediğin Körfez’i limana mı yanaşacaksın?” söz konusu. – İZMİR

aricakajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu