Haber

Engin Ardıç’ın Açıklamalarına Tepkiler: “Kılıçdaroğlu ‘AK Parti Seçmenleri Öldü, Oyları Bıraktım’ Diye Sevinmesin”

Sabah gazetesi yazarı Engin Ardıç’ın Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin ardından yaptığı seçim yorumu tepki çekti.

Ardıç, “Kılıçdaroğlu, 42 binden fazla kişinin hayatını kaybettiği sarsıntıyla ilgili ‘AK Partili seçmen öldü, oylar bende kaldı’ diye boşuna sevinmesin.’ sözlerini köşesine taşıdı.

Ardıç’ın açıklamaları sosyal medyada tepki topladı

Sabah Gazetesi yazarı Engin Ardıç, seçimle ilgili değerlendirmelerde bulunurken, “42 bini aşkın kişinin hayatını kaybettiği depremle ilgili olarak; Kılıçdaroğlu boşuna “AK Parti seçmeni öldü, oylar benim” diye sevinmesin, genel sonuç değişmez.Yaptığı açıklamalar sosyal medyada tepki topladı.

‘Kaç tanesi iktidara gider, kaçı muhalefete gider, bizi ilgilendirmez’

Ardıç şunları yazdı: “ 1999 seçimlerinde yani Düzce depreminden sonra oylar da ‘konteynerlerde’ atıldı. Demek oluyor… Bugün çok katlı, çok düzgün ve rahat konteynerler var, çadırlarda oturanlar da var, biraz yürüyorlar, oy kullanıyorlar, bu kadar kolay. Güvenlik de kolayca sağlanır. Bu ortada ölüler de tespit edilerek logdan düşürülecektir. Sonucu nasıl etkiler? Kaç kanunsuz öldü, kaç muhalif öldü bunlar seçimden sonra konuşulacak konular.ifadesini kullandı.

Ardıç şunları söyledi:

Depremden etkilenen illerde ‘vekalet numaraları’ da değişmeyecek. Ancak 2024 belediye seçimleri için yeniden yapılanma yapılabilir. Daha doğrusu 2028 genel seçimleri için. Örnek… Hatay’dan 11 milletvekili vardı. Binlerce insan öldü, binlerce insan başka ile göç etti… Ama Hatay’dan yine 11 milletvekili çıkacak. İktidara ne kadar harcanıyor, muhalefete ne kadar harcanıyor, o ayrı bir konu ve bizi pek ilgilendirmiyor.’

Ardıç’ın açıklamalarının sosyal medyadaki yansımaları şöyle:

Bonus ?

soke-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu