Haber

Enkazdan Çıkarılan 10 Yaşındaki Çocuktan Haber Yok

Kahramanmaraş’ta çöken binanın enkazından 6 saat sonra çıkarılan 10 yaşındaki Aziz Erva Aktaş’tan henüz haber yok. Baba Abdullah Aktaş, çocuklarla yapılan DNA eşleştirmesinden bir sonuç çıkmadı.

Kahramanmaraş’ın Onikisubat ilçesinde Aktaş ailesi üyeleri, oturdukları apartmanın çökmesi sonucu enkaz altında kaldı.

Abdullah Aktaş, hastaneye kaldırılırken 4 saat önce enkazdan çıkarılıp yolda komşuları tarafından sağlık ekiplerine teslim edildiği söylenen kızı Holly Erva’dan bir daha haber alınamadı.

Abdullah Aktaş, enkazda kızıyla aynı yerde olduklarını belirterek, “Enkazın içinde sadece Erva’nın yüzünü göremedim ama 5 saat boyunca birlikte konuştuk. Sağlığının iyi olduğunu söyleyerek, ‘Ben geldim’ dedi. sadece ayaklarımı hareket ettiremiyorum.’ Ambulans olmadığı için çocuğu hastaneye götürmek için arabaya bindirdim. Yoldayken trafik kapandı. Ambulansın önüne geçip çocuğu ambulansa teslim ettiğini söyledi. Kızım da araçta kustu. Kustuğunda direk ambulansa verdiler. Komşumun yakınları çocuğun ambulansla gittiğini söylediler.” .

Abdullah Aktaş, kendisinin ve yakınlarının o gün Kahramanmaraş’taki bütün hastaneleri aradıklarını ve kızını bulamadıklarını söyledi. Eskişehir’de, Kayseri’de, Mersin’de bütün devlet hastanelerini gezdim, yok. DNA testimi kendi çabalarımla verdim. Dün itibari ile sonucum çıktı. Herhangi bir eşleşme bulamadım. Çocuğumun izine rastlamadım. Akrabalar sosyal medyada paylaştı. Aile Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Adalet Bakanlığı. “İstanbul’a gittim. Kahramanmaraş adliyesinde toprağa verilen otopsisi yapılan çocukların fotoğraflarına tek tek baktım. Ama kızım yok” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu