Ekonomi

Erdoğan açıkladı: TCMB’nin döviz rezervlerini 130 milyar dolara çıkardık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Yarım asır sonra IMF’ye olan 23,5 milyar dolarlık borcumuzu tamamen kapattık ve ekonomik bağımsızlığımızı tescilledik. Merkez Bankamızın döviz rezervlerini 27 milyar dolardan üzerine çıkararak hazinemizi güçlendirdik. Bugün itibariyle 130 milyar dolar.”

Erdoğan, Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre Merkezi’nde düzenlenen AK Parti Denizli Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuştu.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

Kısır siyasi emelleri ve günlük çıkarları uğruna bir araya gelenlerin nasıl bölünerek birbirlerine düştüklerini hepimiz örnek olarak izliyoruz. Entrika, gürültü ve Bizans tipi taht kavgaları hiç bitmez.

Siyasi sahnede bizimle kavga etmeye cesaret edemedikleri için 16 yıl önceki ‘367 benzeri’ hukuk skandallarıyla önümüzü kesmeye çalışıyorlar.

Asr-ı Türkiye’yi milletimizin belli bir kesiminin değil, 85 milyon insanın ortak özlemi, hayali ve kırmızı elması olarak görüyoruz.

Siyasi dolandırıcılardan medet ummak yerine 14 Mayıs’ta sandıkta bizimle yarışacak birini bulsalar daha iyi olur.

14 Mayıs seçimlerinde sandıkların rengini gençlerin tercihi belirleyecek. Gençlerden en çok desteği ve ilgiyi gören parti yine biziz.

haberpolateli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu