Haber

İspanya’da Aşırı Sağ Parti Kurucusuna Silahlı Saldırı

İspanya’da aşırı sağcı Vox partisinin kurucularından Alejo Vidal Quadras, başkent Madrid’de silahlı saldırıya uğradı.

İspanyol basınında yer alan haberlerde, öğle saatlerinde Madrid şehir merkezinde silahlı saldırıya uğrayan Quadras’ın başından yaralanarak hastaneye kaldırıldığı ve durumunun ağır olduğu bildirildi.

Soruşturma başlatan polisin saldırının nedenini henüz tespit edemediği belirtildi.

Katalonya özerk bölgesindeki sağcı Halk Partisi’nin (PP) eski lideri olan 78 yaşındaki Quadras, 2013 yılı sonunda aşırı sağcı Vox partisinin kurucu üyeleri arasında yer alıyordu.

Aynı zamanda “İsrail’in Avrupalı ​​Dostları” adlı lobi grubunun da üyesi olan Quadras, “İsrail’in Avrupalı ​​Dostları” başlıklı paylaşımında, sosyalistlerin ayrılıkçı Katalan siyasi partilerinden Junts ile İspanya’da bir azınlık koalisyon hükümeti kurma konusunda anlaşmasını eleştirmişti. X” saldırıdan kısa bir süre önce.

Sosyalist İşçi Partisi (PSOE) ile Junts arasındaki anlaşmanın “İspanya’nın hukukun üstünlüğü yapısını parçaladığını ve kuvvetler ayrılığı unsuruna son verdiğini” savunan Quadras, “Milletimiz böylece liberal demokrasi olmaktan çıkıp totaliter bir tiranlığa dönüşecek. Biz İspanyollar buna izin vermeyeceğiz.” İfadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu