Haber

İtalya ve Fransa’dan yangın söndürme uçakları destek olarak Yunanistan’a gönderildi

Yunanistan’ın Attika ve Korint bölgelerinde çıkan orman yangınlarıyla mücadele sürüyor. Avrupa Birliği Sivil Savunma Mekanizması’ndan yapılan açıklamada, İtalya ve Fransa’dan 4 itfaiye uçağının Yunanistan’a gönderildiği belirtildi.

Yunanistan’ın Attika ve Korint bölgelerinde çıkan orman yangınlarına hem havadan hem de karadan müdahaleler sürüyor. Yunan İtfaiyesinden yapılan açıklamada, “Gece saatlerinde çıkan yangına tüm ekipler müdahale etti. Batı Attika’da çıkan yangına 5 uçak ve 8 helikopterle müdahale ediliyor. Loutraki’deki yangına 4 uçak ve 3 helikopterle müdahale ediliyor. Attika, Orta Yunanistan’da “Mora, Mora, Girit, Kiklad Adaları ve Kuzey Ege’de çok yüksek bir yangın riski bekleniyor. Hem itfaiye hem de ilgili tüm Sivil Savunma teşkilatlarının güçleri olarak hepimiz teyakkuz halindeyiz” denildi.

FRANSA VE İTALYA’DAN UÇAK DESTEĞİ Avrupa Birliği Sivil Savunma Mekanizması’ndan yapılan açıklamada, “Fransa ve İtalya’dan 4 yangın söndürme uçağı, ülkeyi vuran yangınlara müdahale etmek için Yunanistan’a sefer yapıyor.”

İtalyan itfaiye teşkilatı, “Brüksel’deki Sivil Savunma Mekanizmasının Yunan makamlarından destek talebi üzerine Sivil Savunma Teşkilatı, günlerdir ülkenin bazı kesimlerini etkisi altına alan büyük yangınlara müdahale etmek üzere İtfaiyeden 2 Canadair CL415 uçağını gönderdi.” Vigili del Fuoco yaptığı açıklamada söyledi. emirlerini verdi”.

haber-halkapinar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu