Haber

PKK’dan kaçan terörist örgütteki SİHA korkusunu anlattı

Güvenlik güçlerinin çalışması sonucu ikna olan 6 yıl önce katıldığı PKK’dan kaçarak İran sınırında teslim olan terörist, kullandığı silahlı insansız hava araçlarının (SİHA) yarattığı tedirginliği anlattı. Türkiye teröre karşı mücadele ediyor.

Iğdır Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda Iğdır ve Diyarbakır Emniyet Müdürlükleri ile 5’inci Hudut Alay Komutanlığı ekiplerinin yürüttüğü ikna çalışmaları sonucunda Türkiye’nin İran sınırında faaliyet gösteren PKK’ya ait FETÖ, polis ve askerlere teslim oldu. onların silahları.

Sınır hattından alınan erkek terörist, Iğdır İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürülerek süreç başlatıldı.

FC, terör örgütüne nasıl katıldığını, SİHA’ların örgüt mensuplarına verdiği korkuyu ve firar sürecini anlattı.

2017 yılında arkadaşları aracılığıyla PKK’lılarla tanıştığını ve bu kişiler aracılığıyla örgüte katıldığını anlatan FC, “Örgüt içinde çeşitli insanlık dışı davranışlarla karşılaştım. Çeşitli yaptırımlar vardı. Bu yaptırımlar arasında tecrit, temel ihtiyaçların karşılanması, tutuklama ve aşırı uygulandı.” söz konusu.

“Örgüt büyük darbe alıyor, özellikle SİHA’lardan”

Türkiye’nin son dönemdeki operasyonları, gelişen silah teknolojileri ve SİHA’ların teşkilat içinde tedirginlik yarattığını belirten FC, şöyle devam etti:

“Örgüt, özellikle SİHA’lardan büyük bir darbe alıyor, sadece örgütün asıl üyeleri değil, örgütün üst düzey yöneticileri de bu konuda çok büyük kayıplar yaşıyor. Örgütün kendisi de bunu kabul ediyor. Bu korku, faaliyetler üzerinde aşırı kısıtlamalar yaratıyor. örgütü küçültür.”

PKK’nın her geçen gün daha ciddi kayıplar verdiğini ve üyelerini içeride tutmak için türlü türlü yalanlar söylediğini anlatan FC, örgütün Türkiye’de çok zor günler geçirdiğini belirterek, “Küçülüyor, küçülüyor, zorlaşıyorlar. Türk devleti de bu mücadelenin içinde istikrarlı bir şekilde yükseliyor.” söz konusu.

FC, “Örgüt açılışında tanık olduğum ve tanık olduğum sosyal, ahlaki, kültürel ve insani muameleler ve düşünceler doğrultusunda örgütten ayrılma kararı aldım.” dedi.

Teslimiyeti önlemek için örgüt içinde çeşitli asılsız politikaların yürütüldüğünü vurgulayan FC, “Teslim olanların öldürülmesi, dövülmesi, zindanlara tıkılması, yozlaştırılması tarzında politikalar yürütülüyor.” sözünü kullandı.

“Devletim yaşama hakkına fırsat verdi”

Teslim olduktan sonra gördüklerini içtenlikle dile getirdiğini belirten FC, şunları söyledi:

“Asker ve polis tarafından hiçbir zaman fiziki saldırıya ve hakarete uğramadım. Aksine devletim benimle dostça, dostane bir şekilde ilgilendi, yaşama şansı verdi. bu şansı sonuna kadar koruyacaktır.”

haber-orta.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu