Haber

Sivas Cumhuriyet Başsavcılığından deprem bölgesinde görev yapan personele teşekkür belgesi

Sivas Cumhuriyet Başsavcılığı, 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden etkilenen Kahramanmaraş merkezli illerde hizmetlerin aksamaması için çalışan adliye ve cezaevi personeline teşekkür notu verdi.

Sivas Adliyesi konferans salonunda düzenlenen törende konuşan Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, bölgede görev yapan kadroların emeklerinin millet ve devlet tarafından asla unutulmayacağını söyledi.

Yaptıkları çalışmalarla ülkedeki kardeşlik duygusunu bir kez daha sergilediklerini kaydeden Uğurlu, şunları kaydetti:

“Elbette emeklerinizi rastgele bir şekilde ödüllendirmek yeterli değil. Zor zamanlarda imkansız şartlara rağmen, maddi hiçbir beklentisi olmadan ‘Ben varım’ diyerek gündeme gelen bu güzide camiaya yakışır bir ödül alınamadı. Size ve ailenize ücretsiz hizmetlerinizin bir mirası ve gururu olarak, “Bu belgeleri tescil belgesi olarak sunacağız. Emekleriniz milletimiz ve devletimiz tarafından asla unutulmayacaktır. Şehirlerimiz yıkıldı ama yıkılan şehirlerimiz asla yıkılmayacak ve onları asil devletimizin ve asil milletimizin birlik ve beraberliği ile ayağa kaldıracağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.”

Adalet Kurulu Başkanı Fatih Kutluboğa, son yüzyılda yaşanan en büyük şoklardan birinin yaşandığına dikkat çekerek, milletin tepkisini hızlı bir şekilde gösterdiğini ve bölgeye her türlü yardımın en hızlı şekilde yapıldığını söyledi.

Konuşmaların ardından Başsavcı Uğurlu, işçiye teşekkür belgesi takdim etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu