Haber

SOL Parti Artvin Milletvekili Adayı Ezgi Eriman, seçim çalışmalarını Ardanuç ilçesine bağlı köylerde sürdürüyor

UĞUR İSTANBULU

SOL PARTİ Artvin MilletvekiliArtvin’in Ardanuç ilçesine bağlı köylerde aday Ezgi Eriman. oy çalışmalarını yürütmektedir. Ezgi Eriman, “Ardanuç Bulanık köyündeyiz ve şu an bulunduğumuz yer 5 köyün ortak kullandığı değirmen ve şu anda atıl durumda. Atıl olmasının sebebi ise üreticilerimizin tarlalarında buğday üretememesi. ve onlar hakkında konuşmak için buradayız.”

SOL Parti Artvin Milletvekili Adayı Ezgi Eriman dün Ardanuç ilçesine bağlı köyleri ziyaret etti. Eriman, “Burada görüyorsunuz HES’lerle mücadele eden, akarsu mücadelesi veren, her alanda mücadele edenleri ve sizlerin oyunuzla mücadele güçlenecek ve sesimiz daha da yankılanacak.”

“ÜRETİCİLERLE BULUŞUYORUZ”

Ezgi Eriman dedi ki:

“Ardanuç’a bağlı Bulanık köyündeyiz ve gün boyunca Ardanuç’taki tüm köyleri ziyaret edeceğiz. Bu süreçte gittiğimiz köylerde üreticilerle görüşeceğiz ve şu an bulunduğumuz yer 5 kişinin kullandığı değirmen. köyler ortak ve şu anda atıl durumda ve bunları birlikte konuşuyoruz.Bu süreçte iki kadın milletvekili adayı ile neden bu sürece girdiğimizi açıklıyoruz.AKP’ye karşı Kemal Kılıçdaroğlu’na bir oy, Sol Parti’ye bir oy istiyoruz. Bu Hizbullahçı düzen ve Taliban ittifakıyla yeni bir süreç düzenlemeye çalışan hükümet, hepinize kolay gelsin, gelin diyoruz.”

Köylü, Ömer Hayyam’ın şu mısralarını da okudu: “Bir millet celladına âşıksa ezan ve çanları dinleyin, itiraz etmezse vebadır.

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu