Haber

TFF Başkanı Büyükekşi, önümüzdeki yıl Süper Lig’de yabancı kuralının nasıl işleneceğini açıklayacak

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, “Önümüzdeki yıl Süper Lig’de yabancı kuralının nasıl ele alınacağı konusunda çalışıyoruz. Önümüzdeki hafta inşallah açıklayacağız. Kulüplerimizde de toplantılar yapıyoruz.”

Yılport Samsunspor’un şampiyonluk kupasını teslim etmek için Samsun’a gelen TFF Lideri Mehmet Büyükekşi, burada açıklamalarda bulundu. Büyükekşi, Samsun’u ve Samsunspor’u tebrik ettiğini belirtti. Büyükekşi, “Gerçekten 11 yıllık bir hasret vardı. Samsun’un Süper Lig’de yıllarca çalışmış bir grubu vardı. Şimdi Samsunspor bu sene yine bu fırsatı Samsun’a getirdi. Bugün akşam kupasını veririz inşallah. Bu kupanın özelliği Biliyorsunuz 2023 yılında Cumhuriyetimizin 100. Yıldönümü Atatürk’ün 19 Mayıs’ta Samsun’da ilk milli mücadeleyi başlatması Türkiye Futbol Federasyonu’nun 100. Yıldönümü Hepsi bir araya geldi Mustafa Kemal Atatürk 19 Mayıs Samsunspor’un buraya gelişinin 100.yılında Süper Lig’e yükselmesi çok güzel bir tesadüf.Bunun için Yüksel Yıldırım liderimizi,yönetim kurulumuzu,teknik müdürümüzü ve futbolcularımızı ayrı ayrı tebrik ediyorum.Başarılar dilerim. Bir Samsunspor bu sene güzel bir efor sarf edecek. Fair Play’de Süper Lig’e renk katacağını düşünüyorum” diye konuştu.

“GELECEK HAFTA AÇIKLAYACAĞIZ”

Gelecek sezon yabancı kuralının sorulması üzerine Büyükekşi, “Önümüzdeki yıl Süper Lig’de yabancı kuralının nasıl ele alınacağı konusunda çalışıyoruz. Önümüzdeki hafta inşallah açıklayacağız. Kulüplerimizde de toplantılar yapıyoruz. yönetim kurulunda karar alır ve kamuoyuna duyurur.”

gurgentepe-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu