Teknoloji

TÜBİTAK BİGG Fonu’ndan girişimcilere 450 bin liralık destek

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
TÜBİTAK 1512 Girişimcilik Temel Programı (BİGG) 2023 daveti kapsamında TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (ETÜ), ASELSAN ve KTO Karatay Üniversitesi iş birliğiyle yürütülen BİGG GARAJ programına sermaye takviyesi başvuruları alınmaya başlandı. TÜBİTAK tarafından girişimci adaylarına verilen 450.000 TL.

2023-1. Devir daveti itibariyle güçlendirme bedeli TÜBİTAK BİGG Fonu ile %3’lük pay karşılığında kuruluşa yatırım olarak aktarılacaktır. Akıllı ulaşım, akıllı üretim sistemleri, güç ve temiz teknolojiler, bağlantı ve dijital dönüşüm, sağlık ve insana yakışır yaşam, sürdürülebilir tarım ve beslenme gibi tematik alanlarda fikir sahibi olan ve Ar-Ge ve inovasyonunu geliştirmek için kendi şirketini kurmak isteyen girişimci adayları proje başvurusu yapabilir. Kabul edilmesi halinde 450 bin TL tutarında geri ödemesiz sermaye alabilecektir.

BİGG GARAJ Programı kapsamında verilecek teknoloji tabanlı girişimcilik eğitimleri, iş planı oluşturma ve proje yazma eğitimleri ve tüm mentorluk altyapıları, BİGG GARAJ proje ortakları ve güçlendirme kuruluşları tarafından ücretsiz olarak verilecek. Girişimciler ayrıca TOBB ETÜ, ASELSAN ve KTO Karatay Üniversitesi aracılığıyla iş birliği ağlarına, potansiyel müşterilere ve fon kaynaklarına bir adım daha yakın olacak.

Destek başvuru koşulları şunlardır: Rastgele bir önlisans, lisans, yüksek lisans veya doktora programının öğrencisi veya mezunu olmak. Daha önce Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Sermaye İlavesi veya TÜBİTAK 1512 Programı 2. Aşama kapsamında esas alınmamış olmak. Ön başvuru tarihi itibariyle herhangi bir işletmenin paydaş yapısında yer almamak. Başvurular https://etugaraj.org/bigg-garaj/ adresinden yapılabilir.

TOBB ETÜ Teknoloji Transfer Ofisi; 2015 yılından bu yana BİGG GARAJ Programı kapsamında 20’den fazla ilde ve online olarak düzenlenen online girişimcilik eğitimlerine 1000’den fazla girişimci ve 500’den fazla girişimci katılmış, 80’in üzerinde takıma 15’ten fazla geri ödemesiz hibe tabanı verilmiştir. milyon TL. hakkını kazandı. TOBB ETÜ Teknoloji Transfer Ofisi, şirketlerini kuran girişimcilerle çalışarak Türkiye’den ve yurt dışından yatırım almalarına ve çalışmalarını piyasaya sunmalarına zemin oluşturdu.

haber-arnavutkoy.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu