Haber

ABD’de buz kırdıktan sonra donan göle düşen at saatler içinde kurtarıldı

ABD’nin Wisconsin eyaletinde donmuş bir göl üzerinde buzların kırılması sonucu soğuk suya düşen at, çevredekilerin kendi hayatını tehlikeye atan çalışmasıyla saatler içinde kurtarıldı. Dört saat boyunca donmaya yakın soğuk suda kalan atın sağlığının düzeldiği belirtildi.

Wisconsin eyaletindeki bir ahırdan kaçan bir at, Pazar günü yakınlardaki donmuş Wood Lake’in üzerinde buzlar kırılırken neredeyse donmak üzere olan soğuk suya düştü. Mahalle sakini DJ Ryan ve arkadaşları, kendilerine haber verilir verilmez kurtarma çalışmalarına başladıklarını ancak birkaç denemeden sonra başarılı olduklarını belirtti.

DJ Ryan basına yaptığı açıklamada, kafirlerin buzları kırıp kendi hayatlarını tehlikeye atacaklarından korktukları için atı donmuş gölden çıkardıktan sonra ayağa kalkmasına izin vermediklerini vurguladı. İki kişinin şişme bottan yaptıkları yular ve halatlarla ata giydirdiklerini, göl kıyısındaki insanların atı çektiğini kaydeden DJ Ryan, ekip olarak çalıştıklarından bahsetti. DJ Ryan, sosyal medya hesabına “Bir planın işe yaramasına bayılıyorum!! Onu Göl’den çıkarmasına yardım eden herkese teşekkürler!” söz konusu. Ryan ve arkadaşları ünlü Titanic sinemasında buzlu suya düşen Leonardo Di Caprio’nun canlandırdığı karakterden esinlenerek ‘Jack’ adını verdiklerini belirtmişlerdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu