Haber

Bakan Çavuşoğlu’ndan “kapılar Suriyelilere açılıyor” iddialarına net yanıt: PKK/YPG kontrolündeki yerlerde kapıların açılması söz konusu değil

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Libya Dışişleri Bakanı Necla el-Menguş ile Ankara’da ortak basın toplantısı düzenledi. Çavuşoğlu yaptığı konuşmada “Suriyelilere kapılar açıldı” tezlerini çok net bir şekilde dile getirdi.

“YANLIŞ BİLGİLERİ KEŞFETMEK EN İYİ BİR İNANÇ YAKLAŞIMI DEĞİLDİR”

“Bize karşı olanlar olabilir, eleştiri doğaldır ama yanlış bilgi vererek halkı tahrik etmek iyi niyetli değildir.” Çavuşoğlu, “Bu konu tamamen depremle ilgili. Türkiye’de deprem oldu, Suriye’yi de etkiledi. Uluslararası camiaya teşekkür ediyoruz. Bu yardımların bir kısmı direkt havadan gidiyor ve hava sahamızı bu uçaklara açıyoruz.” sözlerini kullandı.

“PKK’NIN KONTROLÜNDEKİ KAPILARIN AÇILMASI SORUN DEĞİL”

Çavuşoğlu, “BM insani yardımları yıllardır gümrük kapılarından geçiyor. Biz uluslararası topluma ve BM’ye sınır kapılarından geçebileceğini söyledik. Hepsi bu kadar. PKK/YPG’nin olduğu bölgeleri açtığımız doğru değil. Suriyeli akını mı var diye sorun bize sorun doğru söylüyoruz biz size bilgi veririz. Bu kapılar tüm insani yardımların ulaşması için açıktır. Yüzsüz bilgi yaymak en iyi niyet değil” dedi.

haber-taskopru.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu